Su Ürünleri Grubu

HDPE Offshore Tip Kafes Braketleri

Kafes Braketler Yüksek Mukavemetli HDPE hammaddelerden antioksidant ve UV katkısı ile uzun ömürlü, yüksek darbe direncine ve dayanıklılığa sahip olarak kafes borularının dış çaplarına göre üretilmektedir. 2×250 ve 3×315 seçeneklerimiz ile proje uygunluk alanı ve müşteri talebine göre 12KG ile 30KG arasında üretilmektedir. Seri üretim rengimiz siyah olup proje bazlı özel çalışmalar da istediğiniz renkte üretim yapılabilmektedir.

Offshore Tip Kuş Ağı Kuleleri

Kuşlar balık yetiştiriciliğinde temel sorunlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Belli ölçülerde ki kafes tiplerinde bu sorun kuş ağlarının gergin bir şekilde bağlanması ile engellenebilmektedir. Fakat kafes çapları 12Q ve üzerine çıktığın da bu sorun ancak firmamızın geliştirmiş olduğu kuş kuleleri ile önlenmektedir. Böylece ağ suya temas edememektedir. Kuş Kuleleri kafes ölçülerine göre ve üzerinde çalışacak Kuş Ağ’ının ağırlığına göre değişmektedir. Boru Çapı 90/8 Atü’den başlayıp 160/12 Atü özelliklerinde ki borular ile özel makinelerimiz ve uzman montaj ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Çapa Sistemleri

Mooring sisteminin uygulanacağı alandaki akıntı şiddeti, dalga boyları, su altı zemin etüdü çapa seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardır. Bu bilgileri doğrultusunda kendi bünyemizde, kaliteli malzeme seçimi ve deneyimli kadrosu ile sisteme uygun halde üretim yapmaktadır.
250 KG ile 3.000 KG arasında dayanıklılık testleri ağırlığına göre minimum 7 TON maksimum 45 TON olarak değişmektedir.

Halatlar

Halat çeşitleri, hammadde özellikleri ve örme yapılarına göre sınıflandırılır. Dünyanın birçok ülkesinde kendini ispatlamış halat üretim tesisleri yer almaktadır. Mooring sistemlerinde halat seçimleri yaparken, bölgedeki hava koşulları, akıntı şiddeti, maximum dalga boylarını ve bunlardan doğacak tahmini tahrik yüklerini hesaplayan firmamız istenilen bölümde doğru değerlere sahip halatı sizlere buluşturmaktadır.

Kafes Ağları

1978 senesinden bu yana üretimini yapmış olduğumuz balık ağlarında 1997 senesinde dünya tarzını ülkemize getirip düğümsüz ağ üretimine başlayan firmamız 210/6 ip kalınlığı ile 210/400 ip kalınlığı arasında ve istenilen göz aralığında üretim parkuruna sahiptir. Kafes tipine göre kare, dikdörtgen ve en yaygın olarak kullanılan offshore tip kafes ağlarının donatımın da sektörde lider konumdadır. İplik çeşitleri ve ağ dokuma tarzı konusunda düğümsüz
başta olmak üzere müşteri talepleri doğrultusunda düğümlü üretimde yapmaktadır. Kafes ölçü ve derinliği fark etmeksizin üretim yapabilmekte ve müşteri talepleri doğrultusunda haç, ölü torbaları, anti-fouling boyama ve güçlendirmeler ile donanım seçenekleri mevcuttur.

Kuş ağları

Üretimimiz de Polipropilen veya HDPE iplik tercih eden firmamız bu sayede normalden farklı olarak ipin suya batmasını engellemeyi başarmıştır.